X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

 

 

                                    

 

برخی چیزها در عین این‌که برای بدن مضر هستند، اگر در اندازه و مقدار کافی مصرف شود، مفید خواهند بود، مثل شکلات، که خود سبب باز شدن شریان‌ها و مانع از سرطان می‌شود. یا هر نوع صدایی برای بدن مضر نیست، مثل صدای آرام‌بخش موسیقی که برای هر کسی به دلخواه متفاوت است و موجب سرحالی فرد می‌شود. در این‌جا به برخی از این نکات اشاره می‌کنیم :

خشم و عصبانیتاگر شما جزء افرادی هستید که آن‌قدر مسائل را تحمل می‌کنید که از عصبانیت به حد انفجار می‌رسید، بدانید که نباید این‌طور جلوی خود را بگیرید و تحت فشار بگذارید. مطالعات نشان داده است، ابراز خشم به موقع، خود سبب بهبود سلامتی و اعصاب بدن می‌شود، چرا که فشارات ناشی از عدم بروز آن، عمل‌کرد صحیح مکانیسم بدن را تهدید می‌کند و منجر به اثراتی چون، عقده‌ها و ناهنجاری‌های درونی، رفتاری و کینه می‌شود. هم‌چنین سبب امراض جسمانی، چون، فشار خون بالا، اختلالات خواب، امراض ریوی و ...می‌شود.

قهوه
این‌که مصرف قهوه، مفید یا مضر است، همواره مورد شک بوده و خود موضوع بحث بین دانشمندان است، اما بنا به قریب اتفاق آراء، اگر طعم قهوه را دوست دارید، از خوردن آن لذت ببرید، چرا که به خاطر ایجاد آنتی‌اکسیدان‌های مفید در بدن، عمل‌کرد کبد و لوزالمعده را با برطرف کردن رسوبات، بهبود می‌بخشد.

اگر شما جزء افرادی هستید که آن‌قدر مسائل را تحمل می‌کنید که از عصبانیت به حد انفجار می‌رسید، بدانید که نباید این‌طور جلوی خود را بگیرید و تحت فشار بگذارید.


البته که ما هر گونه مصرف مواد را تأکید نمی‌کنیم، اما تحقیقات جدید در کشورهای غربی نشان داده است، تجویز آن توسط پزشک و مصرف بسیار کم آن برای کسانی که دائم‌الخمر بودند یا هستند و عواقب آن هم‌چون فراموشی موقت و ... سال‌ها گریبان‌گیر آن‌ها شده است، می‌تواند در برگشت حافظه‌ی آن‌ها به حالت عادی، تأثیرات مثبتی را داشته باشد، حدود ۳۵ نفر داوطلبانه در این آزمایش شرکت کرده‌اند و تا کنون، نتایج مثبت بوده است. (البته این مسئله هنوز ۱۰۰% به اثبات نرسیده است)

اشعه‌ی خورشید
تابش نور خورشید، همواره یکی از موضوعاتی‌ست که هم منفی است و هم مثبت. درست است که تابش مستقیم اشعه‌ی خورشید، موجب بروز سلول‌های سرطانی و ... می‌شود، اما طبق تحقیقات جدید، تابش اشعه‌ی خورشید با میزان تجویزشده، سبب توقف و در مواردی حتی بهبود بیماری آسم می‌شود، با آزمایشاتی که اخیرا" به روی موش‌ها انجام گرفته است، این مسئله اثبات شده است. البته در حالت عادی همواره سعی کنید از نور آفتاب زیر آلاچیق، چتر و ... استفاده کنید. هم‌چنین کارمندانی که صبح تا عصر مجبورند در دفتر کار، باشند، سعی کنند اوقات فراغت خود را در تعطیلات، از نور خورشید بهره‌مند شوند.

کرم‌ها
هرچند، قیافه‌ای وقیح و زشت دارند، اما داروسازان و محققین از برخی انواع همین کرم‌ها از سال ۲۰۰۳ به بعد، برای ساخت برخی داروها و ترکیبات دارویی جهت درمان استفاده می‌کنند! از طرفی با قراردادن برخی از آن‌ها به روی زخم‌های عفونی، برای بهبود زخم‌ها استفاده می‌کنند چرا که آن‌ها تمامی میکروب‌ها و غشای مرده‌ی پوست و ... را مکیده و از بین برده و از عفونت زخم جلوگیری می‌کنند.

درست است که تابش مستقیم اشعه‌ی خورشید، موجب بروز سلول‌های سرطانی و ... می‌شود، اما طبق تحقیقات جدید، تابش اشعه‌ی خورشید با میزان تجویزشده، سبب توقف و در مواردی حتی بهبود بیماری آسم می‌شود.


شکلات
شکلات دوستدان، خوشحال باشند! طی مطالعات پی‌درپی و ۱۰۰ درصد، مصرف شکلات با وجود آنتی‌اکسیدان‌ها، سبب کاهش احتمال ابتلا به سرطان و مانع از انسداد شریان‌ها می‌شود. هم‌چنین خبر جدید این‌که، مصرف شکلات، سبب روان‌ساختن جریان خون در مغز می‌شود که از اختلالات ذهنی چون، آلزایمر جلوگیری می‌کند. البته بهتر است همواره از نوع تلخ آن که درصد بیش‌تری کاکائو دارد استفاده کنید.