مطالعات جدید رفتارشناسی بر روی افراد چپ دست نشان می‌دهد ترس بر روی این افراد نسبت به افراد راست دست تاثیر بسیار شدیدتری دارد.

دانشمندان دریافتند افرادی که به تماشای یک فیلم هشت دقیقه‌ای ترسناک می‌نشینند در صورتی که چپ دست باشند از نشانه‌های مرتبط با اختلال استرس پس آسیبی بیشتری نسبت به افراد راست دست برخوردار بوده و بیشتر می‌ترسند.

زمانی که از این افراد درخواست شد آن‌چه در فیلم که بخش‌هایی از ترسناک‌ترین صحنه‌های فیلم سکوت بره‌ها بود، دیده‌اند را تعریف کنند افراد چپ دست از لحظه‌های این فیلم جزئیات بیشتری را با تکرار فراوان واژه‌ها تعریف کردند.
این تاثیر در میان افرادی که به اختلال استرس پس آسیبی مبتلا هستند دیده می‌شود.

نتایج این مطالعه که توسط دانشمندان دانشگاه کوئین مارگارت در ادینبرگ انجام گرفته می‌تواند اطلاعات بیشتری درباره‌ی نحوه‌ی ابتلای افراد به این بیماری و واکنش مغز آن‌ها در برابر بیماری را در اختیار محققان قرار دهد.

بر اساس گزارش تلگراف، فیلم سکوت بره‌ها به عنوان یکی از استرس زا ترین و ترسناک‌ترین فیلم‌هایی که تا کنون ساخته شده شناخته می‌شود و محققان با پخش هشت دقیقه از آن توانستند به تفاوت‌های رفتاری چپ دست‌ها و راست دست‌ها در مقابله با ترس و استرس پی ببرند. 

 

منبع: خبرگزاری مهر