یک طراح انگلیسی ساعتی را اختراع کرده است که به جای استفاده از باتری برای نشان دادن زمان گوشت می‌خورد.

چرا باید پولتان را برای خرید باتری‌های قدیمی خرج کنید وقتی می‌توانید از دستگاه‌هایی استفاده کنید که انرژی خود را با خوردن پشه و مگس تامین می‌کنند.

هرچند این پیشنهاد عجیب به نظر می‌رسد، اما تحقق آن در آینده غیرممکن نیست. درحقیقت به تازگی یک طراح انگلیسی به نام "جیمز آئوگر" ساعتی را اختراع کرده است که پشه و مگس می‌خورد.

عملکرد این ساعت بسیار ساده است به طوری‌که حشرات بر روی نواری از کاغذ مگس کش به دام می افتند. سپس با چرخش دو نقاله به سمت یک تیغه می‌روند.

در مرحله‌ی بعد قطعات خرد شده‌ی حشرات وارد یک پیل سوختی میکروبیولوژیکی می‌شوند و انرژی لازم برای عملکرد ساعت را تامین می‌کنند.

این طراح، ساعت گوشت‌خوار خود را با الهام از گیاهان گوشت‌خوار ساخته است. این گیاهان در مناطقی که نیتروژن در آن‌ها کم است رشد می‌کنند و قادرند با یک سطح بسیار درخشان که شبیه به قطرات شبنم به نظر می‌رسند حشرات را جذب کنند و آن‌ها را ببلعند.

براساس گزارش PI GADGET، این پیل سوختی میکروبیولوژیکی را گروهی از محققان "لابراتوار روباتیک بریستول" به سرپرستی "کریس مل هوئیش" توسعه داده‌اند.

خود این محققان روباتی را ساخته‌اند که از این سیستم برای تغذیه و تامین انرژی استفاده می‌کنند به طوری‌که این روبات با خوردن ۸ مگس می‌تواند حدود ۱۲ روز کار کند. 

 

منبع: خبرگزاری مهر