X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

                                    

مصرف آب همراه با غذا بسیار مضر است به دلیل این‌که موجب بروز یبوست در افراد می‌شود و آن‌ها را عصبی می‌کند.

یکی از علل عمده‌ی بسیاری از ناراحتی‌های گوارشی، مصرف چای و مایعات همراه با غذا یا بلافاصله بعد از آن است.

مصرف آب همراه با غذا موجب تغییرات زیادی در شیره‌ی گوارشی می‌شود زیرا در این صورت غذا کاملا" جویده نشده و شیره‌ی غدد بزاقی به اندازه‌ی کافی ترشح نمی‌شود و موادی هم‌چون نشاسته هضم نخواهد شد.

مصرف مایعات همراه با غذا باعث ناراحتی‌های گوارشی و چاقی بیش از حد بلغمی می‌شود و در افرادی که دچار ناراحتی‌های کبدی هستند، باعث لاغرتر شدن روز به روز آن‌ها می‌شود.

از دیگر مضرات مصرف آب همراه با غذا در افراد این است که این گونه افراد به طور مداوم از یبوست مزاج رنج می‌برند و روز به روز عصبی و عصبی‌تر می‌شوند و زندگی را به کام خود و دیگران تلخ می‌کنند؛ به دلیل این‌که غذا جویده نمی‌شود و آنزیم پتیالین و ماده‌ی با ارزش موسین در بدن تولید نمی‌شود.

موسین ماده‌ی لعابداری است که جداره‌ی معده و روده را می‌پوشاند و از آن در مقابل اسید معده محافظت می‌کند و موجب می‌شود که انسان دچار زخم معده و زخم اثنی‌عشر نشود.

اگر غذا به خوبی جویده نشود؛ لیزوزیم در دهان ترشح نمی‌شود؛ لیزوزیم ماده‌ی با ارزش ضدعفونی کننده‌ی دهان است که این ماده فضای دهان را که در معرض انواع میکروب‌ها و ویروس‌ها قرار دارد، کاملا" ضد عفونی می‌کند؛ به شرطی که غذا خوب جویده شود.  

 منبع: همشهری آنلاین